• Contact
    Contact us
    Op.Dr. Alp Aslan
    Rumeli Cd. Matbaacı Osman Bey Sk. Bilge Han No:36/81 K:2 Nişantaşı / İSTANBUL
    Tel: +90 212 296 16 46
    Email: sacestetik@gmail.com

BİLGİ & DANIŞMA +90 212 296 16 46

Wpnukes Welcare

Curabitur iaculis erat nec malesuada fames ac turpis egestas

Saç Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Saçlar Çıkmaya Başlar ?

Saç Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Saçlar Çıkmaya Başlar

Saç Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Saçlar Çıkmaya Başlar ?

 Saç Ekiminden Ne Kadar Süre Sonra Saçlar Çıkmaya Başlar.Saç ekim işlemi bilinen diğer ismi ile saç naklidir. Her ne kadar ülkemizde bu ismi ile tanınmasa da yurt dışında yapılan operasyonun ismi ile bilinmektedir. Saçın sıklıkla çıktığı baş ve kuyruk sokumu bölgesinden alınan saçlar laboratuvar ortamında çoğaltılarak yeniden saçların oluşması sağlanmaktadır.

Saç ekim işlemi bilinen diğer ismi ile saç naklidir. Her ne kadar ülkemizde bu ismi ile tanınmasa da yurt dışında yapılan operasyonun ismi ile bilinmektedir. Saçın sıklıkla çıktığı baş ve kuyruk sokumu bölgesinden alınan saçlar laboratuvar ortamında çoğaltılarak yeniden saçların oluşması sağlanmaktadır.

Bu şekilde oluşturulan yeni saçlar kısa bir süre içerisinde küçük bir operasyon ile saçın kel olan bölgelerine aktarılmaktadır. Bu aktarılma işlemi başlangıçta kıl kökleri ile olduğundan dolayı operasyon bittikten kısa bir süre sonra saçların yeniden çıkması sağlanmaktadır. Saç ekim işleminin bu denli başarılı olmasının sebebi de ameliyat ortamında kolaylıkla saç köklerinin oluşturulmasıdır.

Saç ekiminin diğer bir deyiş ile doku naklinin hemen ardından saç çıkmaya başlamaktadır. Diğer doku nakillerine oranla saç nakli yapıldıktan sonra vücudun belirli bir alışma süresi geçirmesine gerek bulunmamaktadır. Bu açılma süresi olmamasından dolayı da bir hafta belki daha kısa bir süre içerisinde yeni saçların oluştuğu gözlemlenmektedir. Bu saçların bu kadar kısa bir süre içerisinde çıkmasının temel sebebi ise kişinin kendisine ait saçların kullanılmasıdır. Kişi kendisine ait saçların kullanıldığından dolayı oldukça kısa bir süre içerisinde bu saçların tamamlandığı bilinmektedir.

Saç ekimi hususunda önemsenmesi gereken en son nokta saçların ne kadar sürede çıktığıdır. Normal şekilde saçlar vücut üzerinde çıkmaya başladıktan sonra normal bir saçtan hiçbir farkı olmamaktadır. Bu hususta kişinin dikkat etmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Bu da saç ektirmeye ne kadar hazır hissettiği yada bu konuda kendisini ne şekilde görmek istediğidir. Saç ektirmek oldukça ciddi bir iştir. Sadece sonuçları itibariyle ciddi olmasının temel sebebi bu konuda alınan desteğin önemidir. Saç ektiren insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada çok net bir şekilde görülmüştür ki ektirme işleminden sonra her 20 kişiden 1 tanesi eski halini özlemektedir. Bu gibi psikolojik sorunların yaşanmaması için saç ektirme işlemi yapan insanların saçsız halleri mi kel hallerimi sorusuna net bir cevap vermeleri gerekmektedir.

Saç ekmek oldukça profesyonel bir iştir. Sonuçta ameliyat ortamında uzman kişiler tarafından yapılan bir iştir. Belirli bir miktarda anestezi uygulanması da öneminin derecesini artırmaktadır. Kişi her ne kadar anesteziden çıktıktan kısa bir süre sonra günlük yaşantısına dönebilse de sonuçta bazı kararların verilmesi gerekmektedir.

Bu durumun da ötesinde saç ekimi oldukça profesyonel ve kelliğin bilimsel olarak kanıtlanan tek çözümü olarak ön plana çıkar. Çeşitli şampuan ve serumlarında saç çıkarıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Ama bu etkiler bilimsel olarak gerçeklik taşımadığından dolayı saç ekimi daha büyük bir önem taşımaktadır. En başından beri saç ekimi tek bilimsel çözümdür. Çünkü kesinlikle saç çıkma imkanı bulunmayan ve tamamen ölmüş saç köklerinin kısa bir süre içerisinde saç çıkarılmasına neden olmaktadır. Bu yönü ile hemen her hususta diğer noktalardan ayrılmaktadır.

Aynı zamanda yapılan bazı araştırmalar sonucunda kişilerin bu noktalarda özellikle dikkat etmesi gereken unsurlar da bulunmaktadır. Özellikle yapılan araştırmalar sonucunda beyaz saçların kısa bir süre içerisinde tekrar doğal görünümüne kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Saç ekim işleminden belirli bir süre kafa derisi üzerinde saç çıkmadıysa (ki bu durum binde birden daha az bir ihtimaldir.) saç ekimi yapılan muayenehane ye başvurulması gerekmektedir. Zaten buralarda belirli aralıklar ile çeşitli kontrollerin yapıldığı da bilinmelidir.

Saç ekimi bu denli önemli bir husus olduğundan dolayı kişilerin bu konuda bilgi almaları büyük bir önem arz edecektir.

Copyright © 2014. Tüm Hakları Saklıdır.
go to top