• Contact
  Contact us
  Op.Dr. Alp Aslan
  Rumeli Cd. Matbaacı Osman Bey Sk. Bilge Han No:36/81 K:2 Nişantaşı / İSTANBUL
  Tel: +90 212 296 16 46
  Email: sacestetik@gmail.com

BİLGİ & DANIŞMA +90 212 296 16 46

Wpnukes Welcare

Curabitur iaculis erat nec malesuada fames ac turpis egestas

Saç ekimi sonrası bakım ve dikkat edilmesi gerekenler?

Saç ekimi sonrası bakım ve dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi sonrası bakım ve dikkat edilmesi gerekenler?

Yeni nakledilmiş saç kökleri dışarıdan gelebilecek en küçük etkene karşı son derece korumasızdır.Bu nedenle ekilen saçların korunması bu dönemde saç ektirme işleminin verimliği açısından önemli ve hassas bir konudur.Saç ektirme operasyonu geçiren hastanın ilk üç gün içinde kesinlikle saçlarını suyla temas ettirmemesi ve kozmetik ürünler kullanmaması gerekiyor. Üçüncü günden sonra saç ekiminin yapıldığı kliniğe gidilmeli ve uzman kişilerin gözetimi altında ilk yıkama yapılmalı. On beş günden sonra kişi kendisi yıkama yapabilir.• Saç naklinin yapıldığı bölgelerdeki açılmış olan deliklerden nokta şeklinde ince kan sızıntıları olacaktır. Bu sızıntılar kuruduktan sonra kabuklanır ve yara şeklini alır. Kesinlikle kabukların yolunmaması gerekiyor. Aksi takdirde ekilen kökler tekrar sökülür ve olumlu sonuç elde edilmez. Tam tersi bu kabuklanmalar ekilen saç köklerinin içine hapsedilerek dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. • Saç ekimi yaptırdıktan sonra 1 ay süreyle spor yapılmamalı deniz, havuz, sauna ve solariuma girilmemeli.• Gün ışığından ve sıcaktan korumak için ilk günden itibaren şapka kullanılabilir.• Saç ekim operasyonundan sonra ilk bir hafta sırt üstü yatılmalı ve ekim yapılmış bölgeyi yastığa koymamaya özen göstermek gerekir.

 • Saç ekimi sonrası bakım ve dikkat edilmesi gerekenler?
 • Yeni nakledilmiş saç kökleri dışarıdan gelebilecek en küçük etkene karşı son derece korumasızdır. Bu nedenle ekilen saçların korunması bu dönemde saç ektirme işleminin verimliği açısından önemli ve hassas bir konudur.
 • Saç ektirme operasyonu geçiren hastanın ilk üç gün içinde kesinlikle saçlarını suyla temas ettirmemesi ve kozmetik ürünler kullanmaması gerekiyor. Üçüncü günden sonra saç ekiminin yapıldığı kliniğe gidilmeli ve uzman kişilerin gözetimi altında ilk yıkama yapılmalı. On beş günden sonra kişi kendisi yıkama yapabilir.
 • Saç naklinin yapıldığı bölgelerdeki açılmış olan deliklerden nokta şeklinde ince kan sızıntıları olacaktır. Bu sızıntılar kuruduktan sonra kabuklanır ve yara şeklini alır. Kesinlikle kabukların yolunmaması gerekiyor. Aksi takdirde ekilen kökler tekrar sökülür ve olumlu sonuç elde edilmez. Tam tersi bu kabuklanmalar ekilen saç köklerinin içine hapsedilerek dış etkenlere karşı korunmasını sağlar.
 • Saç ekimi yaptırdıktan sonra 1 ay süreyle spor yapılmamalı deniz, havuz, sauna ve solariuma girilmemeli.
 • Gün ışığından ve sıcaktan korumak için ilk günden itibaren şapka kullanılabilir.
 • Saç ekim operasyonundan sonra ilk bir hafta sırt üstü yatılmalı ve ekim yapılmış bölgeyi yastığa koymamaya özen göstermek gerekir.
Copyright © 2014. Tüm Hakları Saklıdır.
go to top