• Contact
    Contact us
    Op.Dr. Alp Aslan
    Rumeli Cd. Matbaacı Osman Bey Sk. Bilge Han No:36/81 K:2 Nişantaşı / İSTANBUL
    Tel: +90 212 296 16 46
    Email: sacestetik@gmail.com

BİLGİ & DANIŞMA +90 212 296 16 46

Wpnukes Welcare

Curabitur iaculis erat nec malesuada fames ac turpis egestas

Saç Dökülmesi

saç dökülmesi

Bilimsel adı ile andregenic alopecia denilen erkek tipi saç dökülmesinde aileden gelen genlerdeki saç dökülme özelliği tam olarak kesinlik kazanmamakla birlikte günümüzde bir çok kellik sıkıntısı çeken kişilerin aileden, anneden veya babadan gelen bir etki olduğuda gözlenmektedir. Bununla birlikte yapılan hiç bir araştırmada erkek tipi kelliğin aile bağları ile etkileştiği göz önüne alınmamıştır.Yapılan bir takım araştırmada anneden veya babadan kalıtsal olarak gelen kelliğin etkili olup olmadığı incelenmiştir.Erkeklerdeki kellikte baba’dan gelen etki çok çok daha fazla görülmüştür. Bu tip bir saç kaybı ailenin diğer fertlerinden de kalıtsal olarak kazanılmış olabilir.Saç dökülmesinin ve kelliğin bilinen çözümlerinden biride saç ekimi dir.

Bilimsel adı ile andregenic alopecia denilen erkek tipi saç dökülmesinde aileden gelen genlerdeki saç dökülme özelliği tam olarak kesinlik kazanmamakla birlikte günümüzde bir çok kellik sıkıntısı çeken kişilerin aileden, anneden veya babadan gelen bir etki olduğuda gözlenmektedir. Bununla birlikte yapılan hiç bir araştırmada erkek tipi kelliğin aile bağları ile etkileştiği göz önüne alınmamıştır.

Yapılan bir takım araştırmada anneden veya babadan kalıtsal olarak gelen kelliğin etkili olup olmadığı incelenmiştir.Erkeklerdeki kellikte baba’dan gelen etki çok çok daha fazla görülmüştür. Bu tip bir saç kaybı ailenin diğer fertlerinden de kalıtsal olarak kazanılmış olabilir.

Saç dökülmesinin ve kelliğin bilinen çözümlerinden biride saç ekimi dir.

Copyright © 2014. Tüm Hakları Saklıdır.
go to top